Aplikacje mobilne

Tworzymy aplikacje biznesowe dla firm oraz środowisk naukowych.

Wizyta u lekarza online w 4 krokach

Z haloDoctor.pl każdego miesiąca korzysta kilka tysięcy pacjentów, proces umawiania konsultacji u lekarzy online z pewnością nie jest więc trudny. Jednak osoby korzystające z serwisu po raz pierwszy, mogą potrzebować dodatkowej pomocy. Jakie są poszczególne etapy tego procesu i jak upewnić się, że przebiegnie on w sposób prawidłowy oraz szybki?

 

Krok 1: Wybór lekarza

 

Po wejściu na platformę haloDoctor.pl pierwszym etapem powinno być wybranie zakładki „Specjalizacje” w górnej części strony i następnie lekarza, u którego chce się umówić e-Konsultację. W przypadku haloDoctor.pl pomoc oferuje ponad 5 tys. lekarzy aż 40 różnych specjalizacji, dlatego też pacjenci mają możliwość uzyskania bardzo kompleksowej pomocy lekarskiej.

 

Po wybraniu odpowiedniej specjalizacji, pacjent zostanie przekierowany do zakładki, w której zostaną ukazani lekarze online oferujący właśnie taką pomoc. Co ważne, najpierw wyświetlani są ci, u których konsultacje można odbyć w najbliższym czasie. Ułatwia to wybór zwłaszcza, gdy pacjentowi zależy na czasie.

 

Po określeniu z pomocy którego lekarza online chce się skorzystać, należy wybrać godzinę e-Wizyty.

 

Krok 2: Wypełnienie formularza

 

Po wybraniu godziny konsultacji u lekarza online pacjent jest przekierowywany do formularza z danymi osobowymi, które trzeba udostępnić specjaliście przed wizytą. Niezbędne jest przekazanie takich informacji jak:

 

  • imię,
  • nazwisko,
  • telefon,
  • adres e-mail,
  • numer PESEL (niezbędny, by uzyskać e-Receptę lub zwolnienie L4).

 

Dodatkowo pacjent może uzupełnić swój adres zamieszkania oraz krótko opisać problem zdrowotny, aby lekarz online przed konsultacją wiedział, w jakiej sprawie zwraca się do niego pacjent.

 

Krok 3: Opłacenie konsultacji u lekarza online

 

Po zarejestrowaniu się ostatnim etapem, który pacjent będzie musiał dokończyć, jest opłacenie konsultacji z lekarzem online. Na szczęście do wyboru są trzy opcje, w zależności od preferencji. Może to być przelew, płatność kartą, albo poprzez serwis PayU. Niezależnie od wybranej metody płatności, jest ona całkowicie bezpieczna i umożliwia szybkie skontaktowanie się z lekarzem online.

 

Krok 4: Odbycie konsultacji

 

Ostatnim etapem umawiania e-Wizyty u lekarza online jest jej odbycie. Oczywiście przed samym spotkaniem wszystkie niezbędne informacje odnośnie konsultacji oraz jej pory są pacjentowi przesyłane na adres e-mail, dzięki czemu ma on pewność, że o niej nie zapomni.

 

Dodatkowo pacjentowi przesyłany jest link do e-Wizyty, w który wystarczy kliknąć, aby skonsultować się z lekarzem online. W zależności od rodzaju konsultacji, będzie ona trwała od około 5 minut (przy wypisywaniu e-Recept) do nawet 90 minut (przy konsultacjach z psychiatrą lub psychologiem).

 

Wizyta u lekarza online to zaledwie kilka szybkich kroków. Oczywiście w przypadku korzystania z serwisu haloDoctor.pl po raz pierwszy całość może zająć nieco więcej czasu, jednak przy kolejnych konsultacjach rejestracja przebiegnie zdecydowanie sprawniej.

Tagi

e-Recepta lekarz specjalista online konsultacje online