Aplikacje mobilne

Tworzymy aplikacje biznesowe dla firm oraz środowisk naukowych.

Leczenie anoreksji online. Platforma haloDoctor dla pacjentów

Anoreksja to zaburzenie należące do grup zaburzeń psychicznych. Nazywane jest także jadłowstrętem. Charakterystyczna jego cechą tego schorzenia są nieprawidłowości związane z przyjmowaniem pokarmów i równoznaczna z nimi niebezpiecznie niska masa ciała. Zaburzenia anorektyczne najczęściej diagnozuje się u kobiet, bo aż 93% przypadków. Jeśli zauważasz u siebie warto podjąć leczenie anoreksji online.

 

Najczęstsze przyczyny zaburzenia i proces leczenia

 

Przyczyny zaburzenia mają różny charakter. Psychologiczne czynniki, które mają wpływ na  rozwój anoreksji to np.: depresja, dążność do perfekcyjnego wyglądu fizycznego oraz różnorodne kompleksy na punkcie własnej wagi. Poważnym problemem to także nieleczona nerwica. Ważne są także  przedstawiane w mediach nieprawidłowe wzorce kulturowe i presja perfekcyjnego wyglądu oraz niskiej wagi.

 

Anoreksję należy leczyć się pod okiem specjalisty. To zaburzenie ma wyniszczający wpływ na ludzki organizm, a nawet może zakończyć się śmiercią. Leczenie anoreksji za pośrednictwem platformy haloDoctor to wygodny i komfortowy sposób na kontakt z lekarzem psychiatrą, psychologiem, psychoterapeutą oraz dietetykiem i odpowiednią (szybką) reakcję na niebezpieczne w skutkach zaburzenie.

 

Szybki kontakt ze specjalistą

 

Umów się lub Twoje dziecko na poradę online, co zajmie kilka minut:

 

 • pierwszym krokiem jest wybór lekarza specjalisty z dostępnej listy na platformie haloDoctor,

 • następnie pacjent może dopasować dogodny termin wizyty i wybrać godzinę rozmowy,

 • kolejny etap to zapłata za wizytę przez system PayU za pomocą otrzymanego na prywatną skrzynkę linku,

 • z lekarzem, dietetykiem lub psychoterapeutą można konsultować się na III sposoby: telerozmowę, czat lub wiedeokonsultację,

 • po wizycie online, jeśli zajdzie taka konieczność lekarz przepisze pacjentowi odpowiednie farmaceutyki lub zalecenia wyśle drogą mailową,

 •  eRecepta w postaci 4-cyfrowego kodu zostanie przesłana e-mailem lub SMS-em, można ją zrealizować w każdej aptece na terenie całej Polski, należy zapamiętać, aby przy zapisywaniu się na eWizytę podać wszystkie konieczne: PESEL, NIP, adres zamieszkania oraz informacje o przebytych chorobach.

 

Wygodna sytuacja konsultacji online pozwala szybko uzyskać pomoc wybranego specjalisty i rozpocząć leczenie anoreksji za sprawą kilku kroków:

 

 • wystarczy wybrać jednego ze specjalistów praktykującego online,

 • następnie można dobrać termin wizyty dostępny w grafiku wizyt lekarza, psychoterapeuty, czy też psychologa,

 • następnym krokiem jest wypełnienie formularza rejestracji i wysłanie dokumentacji medycznej do lekarza, potwierdzającej chorobę, występowanie zaburzeń bądź wyniki badań,

 • zapłać za konsultacje i wejdź w link, który otrzymasz na swoją skrzynkę odbiorczą,

 • eRecepty i eZwolnienia mogą być wystawione bezpośrednio po eWizycie. Specjaliści wyślą recepty za sprawą e-maila lub SMS-a w postaci kodu. Kod można zrealizować w każdej aptece na terenie Polski.

 

Rozpoznaj początkowe symptomy anoreksji i skonsultuj się ze specjalistą

 

Początkowe objawy anoreksji mogą nie być łatwo zauważalne – szczególnie dla rodziny i bliskich osoby chorej. Należy zareagować, gdy zauważa się znaczącą utratę wagi, nadmierne ćwiczenia fizyczne skierowane na utratę wagi i zaniechanie jedzenia lub symulowanie spożywania posiłków. Należy pamiętać, aby ubiegać się zawsze o kontakt ze specjalistami w przypadku chęci pomocy osobie cierpiącej na zaburzenia związane z anoreksją. Najczęściej szukają jej osoby bliskie, a nie sami chorzy. Rozmowy z anorektykami wymagają wyczucia, empatii, akceptacji jak również nie oskarżania za stan choroby.

 

Jeśli zauważyłeś u bliskiej Ci osoby objawy anoreksji lub sam decydujesz się na walkę z zaburzeniami zdecyduj się na leczenie anoreksji online. Intymny, komfortowy i nie wymagający wychodzenia z domu kontakt z pacjentem zapewnia 100% dyskrecji a lekarze i specjaliści są dostępni w weekendy, jak również w godzinach wieczornych. Nieleczona anoreksja, może prowadzić do poważnego wyniszczenia organizmu wraz z uszkodzeniem istotnych w funkcjonowaniu układu pokarmowego – organów wewnętrznych, jak również kruchości i łamliwości kości, niedokrwistości oraz śmierci.

 

Dbaj o siebie i swoich bliskich dzięki platformie haloDoctor

Tagi

e-Recepta Konsultacje online lekarz specjalista online anoreksja