Aplikacje mobilne

Tworzymy aplikacje biznesowe dla firm oraz środowisk naukowych.

Konsultacja z dermatologiem online

Choroby skórne to problem, z którym na różnych etapach życia zmaga się co trzeci Polak. Chodzi tu jednak nie tylko o schorzenia widoczne na zewnątrz, ale również o zmiany pojawiające się w tkankach podskórnych, gruczołach łojowo-potowych i mieszkach paznokci. Aby zasięgnąć porady odnośnie dolegliwości skórnych, warto skonsultować się z dermatologiem online, który w razie konieczności, zaleci dalsze badania.

 

Przyczyny innych chorób

 

Okazuje się, że problemy dermatologiczne mogą mieć znacznie głębsze podłoże. Lekarze szacują, że około 10 proc. pacjentów powinno rozpocząć leczenie innych schorzeń, właśnie na podstawie oznak skórnych, które często są zwiastunem poważnych chorób. Dotyczy to m.in. nowotworów dających szereg różnych symptomów, również skórnych. Dlatego też w razie jakichkolwiek wątpliwości, należy skontaktować się z dermatologiem, również online za pomocą platformy haloDoctor.pl. Po takiej rozmowie lekarz może albo zdiagnozować problem, albo zalecić dalsze badania prowadzone stacjonarnie.

 

Objawy, których nie należy ignorować

 

Wiemy już, że wiele chorób może sygnalizować swoją obecność w organizmie właśnie na podstawie zmian skórnych. Jakie objawy są najczęstsze w przypadku nowotworów?

  • Świąd, zwłaszcza trwający dłużej niż 6 tygodni.
  • Pęcherze i nadżerki pojawiające się na błonach śluzowych.
  • Obrzęki, w tym na tułowiu i kończynach.
  • Zmiany łuszczące się.
  • Zmiany rumieniowo-obrzękowe.
  • Pęcherze i krosty zmieniające się w owrzodzenia.
  • Głębokie bruzdy, np. w obrębie rąk.

 

W przypadku wymienionych problemów oczywiście zalecana jest diagnostyka w gabinecie, jeśli jednak pacjent z różnych powodów nie może odbyć wizyty osobiście, może skorzystać z e-Wizyty u dermatologa online. Taką możliwość daje serwis haloDoctor.pl, z którego miesięcznie korzysta średnio 200 tys. pacjentów, mogących wybierać spośród ponad 5 tys. lekarzy aż 40 specjalizacji.

 

Dla kogo konsultacja z dermatologiem online?

 

Choć jak przyznają sami twórcy haloDoctor.pl nie zawsze e-Wizyta jest wystarczająca, to w wielu przypadkach może stanowić początek leczenia. Może również pomóc uspokoić pacjentów doświadczających niepokojących objawów, które finalnie często okazują się łagodnymi zmianami nadającymi się do leczenia dzięki przepisanym za pomocą e-Recept lekarstw. W przypadku tych ostatnich, dermatolog online także ma możliwość ich wypisania. Sprawia to, że leczenie łagodnych zmian skórnych przebiega sprawniej i szybciej dochodzi do ich zanikania.

 

Jak widać konsultacje z dermatologiem online są doskonałym rozwiązaniem dla osób zaniepokojonych stanem swojej skóry, które potrzebują profesjonalnej porady medycznej.

Tagi

lekarz specjalista online lekarz online konsultacje online dermatolog online