Aplikacje mobilne

Tworzymy aplikacje biznesowe dla firm oraz środowisk naukowych.

Jak umówić się na e-konsultację?

Korzystanie z e-konsultacji ma być w zamyśle szybkie i wygodne. Właśnie dlatego pacjentom nie powinno sprawiać trudności umówienie się na taką e-Wizytę zwłaszcza, gdy korzystają z intuicyjnie działającej platformy haloDoctor.pl. Jak wygląda to w praktyce?

Znalezienie specjalisty

 

Pierwszym krokiem, aby umówić się na e-konsultację jest znalezienie lekarza, z którym się ona odbędzie. Można znaleźć medyka konkretnej specjalizacji, ale również tego, który oferuje pomoc w najbardziej odpowiedniej dla pacjenta porze. W przypadku wypisywania recept lub L4 pacjentom zazwyczaj zależy właśnie na czasie, dlatego sprawdzają oni, którzy lekarze oferują pomoc w najbliższych godzinach.

 

Rejestracja

 

Po wybraniu lekarza oraz godziny e-wizyty, pacjent zostanie przekierowany do osobnej zakładki, w której będzie musiał wypełnić swoje dane osobowe. Dodatkowo pojawi się pole, którym należy w krótki sposób trzeba opisać problem, z którym zwraca się do lekarza. Oczywiście korzystając z haloDoctor.pl pacjent ma całkowitą pewność co do bezpieczeństwa pozostawionych informacji.

 

Opłata za e-konsultację
 

Ostatnim etapem procesu jest bezpieczna zapłata za e-konsultację. Można zrobić to za pomocą wygodnej opłaty PayU, a także poprzez przelew lub opłatę kartą. Opcji jest więc wiele, a pacjent może wybrać tę, która najbardziej mu odpowiada.

 

Umówienie e-konsultacji to jak widać proces szybki i łatwy, z którym bez wątpienia poradzą sobie również osoby nieco mniej biegłe w posługiwaniu się komputerami.

 

Jak długo trwa e-konsultacja medyczna?


Lekarze działający poprzez haloDoctor.pl są elastyczni i dostosowują się do potrzeb pacjenta, dlatego też oferują kilka możliwości czasu trwania i zakresu e-konsultacji. Może ona trwać zarówno 5 minut, gdy niezbędne jest tylko wypisanie recepty, jak i ponad godzinę, gdy pacjent potrzebuje rozmowy z psychiatrą. Jak więc widać pacjenci mają wiele możliwości i mogą czas e-konsultacji wybrać w zależności od swoich potrzeb.

 

E-konsultacja z wypisaniem L4

 

Szczególną usługą oferowaną poprzez haloDoctor.pl jest wypisanie zwolnienia L4. W takiej sytuacji e-konsultacja zazwyczaj trwa około kwadransa, gdyż lekarz potrzebuje dowiedzieć się, co dokładnie dolega pacjentowi, jak mu pomóc oraz czy L4 jest w danej sytuacji rzeczywiście adekwatne. Wymaga to oczywiście nieco więcej czasu, jednak zazwyczaj nie więcej niż kwadrans.

 

Jak widać trudno sprecyzować, ile dokładnie może trwać e-konsultacja medyczna, gdyż wszystko zależy od tego, z czym pacjent zwraca się do lekarza i jakie ma potrzeby.

Tagi

Konsultacje telemedyczne z internistą Lekarz online e-Konsultacje