Aplikacje mobilne

Tworzymy aplikacje biznesowe dla firm oraz środowisk naukowych.

Czy można uzyskać antykoncepcję przez Internet?

Ponad 20 proc. Polek stosuje antykoncepcję hormonalną. Aby była ona skuteczna, musi być przyjmowana systematycznie, zgodnie z zaleceniami lekarza. Wymaga to również regularnego realizowania recept, co w czasie pandemii COVID-19 stało się zdecydowanie trudniejsze. Okazuje się jednak, że e-Receptę można uzyskać także na antykoncepcję przez Internet, szybko i w wygodny sposób.

 

Antykoncepcja przez Internet

 

Jeszcze niedawno, by móc uzyskać receptę na jakikolwiek lek, niezbędna była osobista wizyta w gabinecie lekarskim. Wiązało się to z wieloma niedogodnościami, w tym długim czasem oczekiwania, często także w prywatnych placówkach. Problem ten jednak powoli staje się przeszłością, zwłaszcza dla osób, które zdecydowały się korzystać z platformy haloDoctor.pl. W jej ramach działa ponad 5 tys. lekarzy 40 różnych specjalizacji, również ginekologów, którzy po krótkiej konsultacji z pacjentem mogą wypisać e-Receptę, także na środki antykoncepcyjne.

 

Recepta na tabletki antykoncepcyjne

 

W przypadku regularnie przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych wystarczy zaledwie krótka rozmowa z ginekologiem, aby móc przedłużyć receptę. Do takiej wizyty warto jednak się przygotować, eksportując do elektronicznego pliku niezbędne dokumenty, które mogą przydać się lekarzowi. Musi on bowiem ocenić, czy takie leki rzeczywiście są potrzebne i czy pacjentka zna bezpieczny sposób ich przyjmowania. To samo tyczy się tabletek poronnych, które nie są dostępne w Polsce a często mylone są z tabletkami "dzień po". Wszelkie wątpliwości dotyczące farmakologii ginekologicznej warto rozwiać na e-Wizycie.

 

Sprawa będzie jeszcze łatwiejsza w przypadku kolejnych e-Wizyt, zwłaszcza u tego samego ginekologa, który znając swoją pacjentkę zdecydowanie szybciej przepisze e-Receptę. Paniom dobrze rozumiejącym sposób działania haloDoctor.pl, cała procedura zajmie więc nie więcej niż kilka minut.

 

Zakup tabletek antykoncepcyjnych

 

O ile możliwe jest uzyskanie e-Recepty online, to nie ma możliwości jej zrealizowania w aptece internetowej. Do placówki trzeba udać się osobiście, wraz z kodem przekazanym przez lekarza, a także numerem PESEL. Można użyć również pliku PDF przesłanego na podany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail, wówczas taki plik zostanie zeskanowany przez farmaceutę. Sposób ten jest nie tylko bezpieczny, ale także ekologiczny, co doceniają kolejni pacjenci korzystający z elektronicznych recept na lekarstwa.

 

Jak widać możliwe jest uzyskanie antykoncepcji przez Internet, oczywiście w przypadku e-Recepty. Samo jej zrealizowanie musi odbyć się stacjonarnie, jednak procedura ta będzie zdecydowanie szybsza, aniżeli w przypadku konieczności oczekiwania na wizytę lekarską.

Tagi

Lekarz online teleporady antykoncepcja