Aplikacje mobilne

Tworzymy aplikacje biznesowe dla firm oraz środowisk naukowych.

Dlaczego warto już teraz wdrożyć e-dokumentację medyczną w przychodni?

Elektroniczna dokumentacja medyczna już za kilka miesięcy będzie musiała zostać obowiązkowo wdrożona przez wszystkie ośrodki zdrowia i przychodnie w naszym kraju. Nie warto jednak czekać z podjęciem tej decyzji na ostatnią chwilę. Lepiej już teraz przygotować personel medyczny na czekające go zmiany.

Jaki korzyści może przynieść e-dokumentacja medyczna

Oprogramowanie do prowadzenia dokumentacji medycznej pozwala skrócić niemalże do niezbędnego minimum czas poświęcany na bieżącą obsługę pacjentów. Zapewne zdajesz sobie doskonale sprawę z tego, jak uciążliwe dla lekarza i pozostałych pracowników medycznych bywa prowadzenie dokumentacji w wersji papierowej. A przecież głównym ich zadaniem powinno być leczenie pacjentów, a nie załatwianie spraw formalnych.

Elektroniczna kartoteka medyczna pozwoli Ci więc zwiększyć satysfakcję zarówno pacjentów korzystających z oferty ośrodka zdrowia, jak i samych pracowników. Proces rejestracji oraz umawiania wizyt ulegnie znacznemu skróceniu, co doceni bez wątpienia każda ze stron. Wreszcie uda Ci się zapanować nad panującym w placówce nieporządkiem. Przełoży się to bezpośrednio na wzrost jakości obsługi w ośrodku zdrowia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze aplikacji?

Zanim podejmiesz ostateczną decyzję odnośnie aplikacji medycznej koniecznie upewnij się, że jej funkcjonalności będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Przede wszystkim oprogramowanie takie powinno być intuicyjne i proste w obsłudze, tak aby nie było wymagane prowadzenie dodatkowych szkoleń dla osób zatrudnionych w placówce medycznej. Warto także zadbać o to, aby interfejs aplikacji był zbieżny z systemem identyfikacji wizualnej podmiotu. Jeżeli zostanie spełniony ten warunek, przełoży się to na ewidentne korzyści wizerunkowe.

Firma zajmująca się programowaniem aplikacji powinna poza tym posiadać doświadczenie we współpracy z branżą medyczną. Stanowi to bowiem warunek niezbędny ku temu, aby została ona zaprojektowana z uwzględnieniem potrzeb specyficznych dla tej branży. Ważną kwestią stanowi także możliwość obsługi e-dokumentacji w trybie chmurowym. Dzięki temu unikniesz konieczności obciążania własnych serwerów. Możliwe będzie zarazem przeprowadzanie bieżących aktualizacji, a także zdalne usuwanie ewentualnych usterek.

Podsumowanie

Nie czekaj więc aż do momentu, kiedy wprowadzenie elektronicznej dokumentacji będzie obligatoryjne. Jeżeli już teraz zdecydujesz się wdrożyć tego typu oprogramowanie w strukturach swojego ośrodka, Twoi pracownicy znacznie szybciej zaadoptują się do nowego rozwiązania. Warto zatem abyś zgłosił się do agencji IT, która specjalizuje się we współpracy z branżą medyczną i farmaceutyczną.

Tagi

kartoteka medyczna e-dokumentacja medyczna elektroniczna dokumentacja medyczna kartoteka medyczna online