Aplikacje mobilne

Tworzymy aplikacje biznesowe dla firm oraz środowisk naukowych.

Aplikacje dedykowane i ich zalety

Współczesny świat oscyluje wokół rozwiązań informatycznych. Praktycznie każde przedsiębiorstwo korzysta z odpowiednich oprogramowań i aplikacji, nierzadko dostosowanych do indywidualnych potrzeb danej jednostki

Aplikacje dedykowane – co to takiego?

Aplikacje dedykowane to szeroki wachlarz rozwiązań informatycznych, tworzonych zgodnie z indywidualnymi potrzebami firmy i dostosowanych do charakteru jej funkcjonowania. Cechą charakterystyczną tego typu aplikacji jest to, że są one tworzone na konkretne zamówienie, co w praktyce oznacza, że nie dwa dwóch takich samych aplikacji.

Przygotowanie konkretnego rozwiązania informatycznego jest poprzedzane szczegółową analizą potrzeb podmiotu oraz funkcji, jaką przedmiotowa aplikacja ma spełniać.

W zależności od indywidualnych potrzeb, oprogramowanie dedykowane może być proste lub zaawansowane.

Jakie korzyści zapewne oprogramowanie dedykowane? 

Aplikacje dedykowane w znaczny sposób optymalizują funkcjonowanie przedsiębiorstwa, przede wszystkim poprzez redukcję czasu i kosztów związanych z wykonaniem konkretnego działania. W efekcie firma funkcjonuje sprawniej, osiągając wytyczone cele.

Rozwiązania informatyczne tworzone na indywidualne zamówienia skutecznie wspierają cele biznesowe i marketingowe. Dedykowane aplikacje obejmują działania wewnętrzne, przedsięwzięcia realizowane na stylu z procesami zewnętrznymi, zadania działań marketingowych w obrębie portali społecznościowych, a także zintegrowane ze stronami internetowymi.

Śmiało można więc stwierdzić, że dzięki aplikacjom dedykowanym w znaczny sposób można usprawnić procesy zarządzanie firmą.

Po co wdrażać aplikacje dedykowane?

Sukces firmy zależy od wielu czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Inaczej rzecz ujmując, konieczna jest płynna i bezproblemowa komunikacja wewnątrz jednostki, jak również integracja z otoczeniem.

Za pomocą oprogramowania dedykowanego można zoptymalizować i usprawnić pracę wszystkich zespołów, czego efektem jest przejrzysty i zrozumiały system zarządzania, a także płynny kontakt z podmiotami zewnętrznymi, co w istotny sposób przekłada się na efektywność działań podejmowanych przez firmę. 

Jak przebiega proces tworzenia systemów szytych na miarę?

Tworzenie oprogramowania dedykowanego to proces wieloetapowy, poszczególne działania zazębiają się i wzajemnie uzupełniają.

Oto przykładowy cykl tworzenia przedmiotowej aplikacji:

  • analiza;
  • prototypowanie wstępne;
  • prototypowanie funkcjonalne;
  • implementacja;
  • testy;
  • wdrożenia;
  • szkolenia;
  • pielęgnacja i rozwój aplikacji.

Tagi

aplikacje dedykowane oprogramowanie dedykowane